Talsu partnerība  
Aktualitātes | Par biedrību | Publicitāte. Iedzīvotāju iesaiste. | Sadarbības projekti | Kontakti
LEADER 2023-2027 plānošanas periods
LEADER 2014-2020 planošanas periods
LEADER 2007-2013 planošanas periods
Stratēģija
Likumdošana
Prezentācijas
Talsu partnerība
Ezera iela 5, Talsi, Talsu novads, LV 3201, Latvija

+371 2232 8884,
talsu.partneriba@inbox.lv

LEADER
projektu karte

 


Atskats uz paveikto 2009. un 2010.gadā.Vietējās rīcības grupa- biedrība ‘Talsu rajona partnerība” LEADER programmas ietvaros realizē Vietējās attīstības stratēģiju 2009.-2013.gadam. Stratēģija ir detalizēts plāns, ko izstrādājusi un apstiprinājusi vietējā rīcības grupa, balstoties uz lauku iedzīvotāju vajadzībām, un saskaņojusi tās ar kopējām attīstības prioritātēm. Tā tiek realizēta vietēja līmeņa problēmu risināšanai, kas aktuālas konkrētās lauku teritorijas iedzīvotājiem, kā arī nosaka vietējās teritorijas attīstības prioritātes, pasākumus un rīcības, kuras apvienotas rīcību plānā, kas savukārt nosaka kādām aktivitātēm projektu ietvaros var iegūt ES finansējumu. Vietējo attīstības stratēģiju izvērtē Lauku atbalsta dienests un piešķir finansējumu rīcību plāna realizēšanai. Biedrības „Talsu rajona partnerība” Vietējās attīstības stratēģijas kopējais finansējums visam periodam ir LVL 439 268.45

2009. gada 1. projektu konkursa kārtai ELFLA I kārtas ietvaros pieejamais finansējums bija LVL 89199,95 un kopējais iesniegto projektu skaits- 11. Atbalstu Lauku atbalsta dienestā guva 6 projekti.

2010. gadā ietvaros biedrība „Talsu rajona partnerība” izsludināja otro projektu konkursa kārtu ELFLA (Eiropas lauksaimniecības fonds lauku attīstībai). 2010. gada ELFLA projektu konkursam piešķirtais publiskais finansējums bija LVL 105 966.08 lati. Šim projektu konkursam tika pieteikti 23 projekti, no tiem vietējā rīcības grupā tika noraidīts viens projekts, tālāk izvērtējot Lauku atbalsta dienestā. Atbalstu guva 14 projekti no tiem 3 pašvaldību projekti, 10 biedrību projekti un 1 individuālā komersanta projekts. Lielākā daļa no šiem projektiem ir pabeigti , četri no tiem vēl ir realizācijas procesā.

2011. gada pieredze un izaicinājumi
2011. gada ELFLA projektu konkursam piešķirtais publiskais finansējums bija LVL 193 177.02. Šis projektu konkurss bija līdz šim visražīgākais, jo tika iesniegti 50 projektu pieteikumi, kas prasīja gan lielāku administratīvu darbu, gan ilgāku laiku projektu vērtēšanas procesā. 20 projektus iesniedza pašvaldības, 17 projektus – biedrības un 2 projektus iesniedza uzņēmēji. Vietējās rīcības grupas vērtēšanas rezultātā tika noraidīts viens projekts, pārējie projekti tiek vērtēti Lauku atbalsta dienestā. Vairāki projekti jau izvērtēti un atbalstīti .Ar galīgajiem projektu vērtēšanas rezultātiem varēs iepazīties jau minētajā Talsu rajona partnerības mājas lapā.

Trīs gadu laikā (kopš 2009. gada, kad spēkā stājās Vietējās attīstības stratēģija) ELFLA projektu ieviešanas rezultātā Talsu rajona partnerības teritorijā tapuši moderni un droši rotaļu laukumi, uzlabota kultūras un sporta pasākumu kvalitāte, sociālo pakalpojumu kvalitāte, vides pieejamība cilvēkiem ar īpašām vajadzībām, radītas iespējas kvalitatīvi pavadīt brīvo laiku un tālākizglītoties dažādās jomās.

Daži projektu piemēri
Individuālā Komersanta Egitas Sudakovas realizētā projekta „Zaļās klases izveide Talsu pievārtē” rezultātā izveidots inovatīvs brīvdabas informācijas un izglītības centrs, kas piedāvā dažādus seminārus, apmācības, kā arī praktiskas apmācības.

Mērsraga invalīdu atbalsta biedrības projekts „Siltas jaukas telpas”, tā ieviešanas rezultātā tika nomainīts jumta segums un nosiltināta un nokrāsota ēkas fasāde. Mērsraga invalīdu biedrība arī projektu konkursa 3. kārtā iesniedza projekta pieteikumu centra aprīkojuma uzlabošanai, kas ir atbalstīts arī Lauku atbalsta dienestā.

Pastendes sporta kompleksā „Akmeņkaļi” divu gadu laikā ir realizēti divi projekti: rekonstruēti četru korpusu jumti, kas nodrošina ēkas saglabāšanu, turpmāku pielāgošanu iedzīvotāju lietderīgai brīvā laika pavadīšanas iespēju paplašināšanai un dažādošanai, Pastendes pamatskolas skolēniem, Pastendes PII „Ķipars” audzēkņiem ir pieejama pašiem sava sporta zāle nodarbībām. Sporta zāle ir noslogota, tajā notiek regulāras nodarbības, treniņi, tiek rīkotas sacensības un sporta svētki ģimenēm.

Nodibinājuma „Talsu novada krīžu centrs projekta „"Jaunas prasmes drošā vidē" ietvaros tika iegādāts aprīkojums virtuvei un veļas mazgātavai, drošības sistēma, kas kopumā ir uzlabojis krīžu centra ikdienas darbu.

Ar visiem realizētajiem projektu aprakstiem varēs iepazīties biedrības mājas lapā , kuras izskats tiek mainīts un informācijas klāsts palielināsies.

Labas ziņas mājražotājiem
Šogad Lauku attīstības programmā rasti līdzekļi jaunam pasākumam, kas ļauj iegūt atbalstu mājražošanas attīstībai. To administrēs vietējās rīcības grupas, kas speciāli šim nolūkam veica izmaiņas savos pamatdokumentos – stratēģijās. Talsu rajona partnerība ir veikusi grozījumus Vietējā attīstības stratēģijā iekļaujot rīcību plānā rīcības mājražošanas atbalstam un precizējusi ELFLA un EZF rīcības un tajās iespējamās veicamās darbības. Biedrībai „Talsu rajona partnerība ir piešķirts papildus finansējums LVL 69 782,32 apmērā. Finansējums paredzēts, lai LEADER aktivitātēs sniegu atbalstu, pirmās ass pasākumam „Lauku saimniecību modernizācija” un „Lauksaimniecības produktu pievienotās vērtības radīšana” mērķu sasniegšanai, t.i. atbalsts lauksaimniecības produktu ražošanai un pārstrādei. Lai apgūtu šo finansējumu biedrības „Talsu rajona partnerība” Vietējās attīstības stratēģijā ir veikti grozījumi, un izveidotas rīcības, kuru mērķis būs atbalstīt Lauksaimniecības uzņēmumu saimnieciskās darbības uzsākšanu un attīstību, lauksaimniecības produktu ražošanas un pārstrādes mājas apstākļos attīstību.

Tā kā biedrība „Talsu rajona partnerība” administrē arī EZF programmu ar kuras finansiālu atbalstu tiek realizēti projekti ar zivsaimniecību saistītās teritorijās,  par šo programmu tiks sniegta atsevišķa informācija.

Par visām iespējām informāciju ikdienā varat saņemt biedrības „Talsu rajona partnerība” birojā, Kr Valdemāra ielā 21a, Talsos, kā arī apmeklējot informatīvos seminārus un mājas lapā www.talsupartneriba.lv

Antra Jaunskalže
Biedrības valdes priekšsēdētāja, ELFLA administratīvā vadītāja
      Atpakaļ
<< Aprīlis 2024 >>
POTCPSSv
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930

Biedrības "Talsu partnerība" mājaslapas izveidošana un uzturēšana tiek līdzfinansēta no ELFLAAtbalsta Zemkopības monistrija un Lauku atbalsta dienests

Pēdējās izmaiņas veiktas: 2024-04-08 11:59:05