Talsu partnerība  
Aktualitātes | Par biedrību | Publicitāte. Iedzīvotāju iesaiste. | Sadarbības projekti | Kontakti
LEADER 2023-2027 plānošanas periods
LEADER 2014-2020 planošanas periods
LEADER 2007-2013 planošanas periods
Talsu partnerība
Ezera iela 5, Talsi, Talsu novads, LV 3201, Latvija

+371 2232 8884,
talsu.partneriba@inbox.lv

LEADER
projektu karte

 


102807

Viesi no Sāremas VRG „Saarte Koostöökogu”
29.10.2018


14. un 15. Septembrī „Talsu rajona partnerība” uzņēma ciemiņus no Igaunijas, Sāremā salas, vietējās rīcības grupas „Saarte Koostöökogu”. Tā bija pieredzes apmaiņas vizīte un iespējama sadarbības projekta plānošana.

Sāremas salu ar Talsu novadu saista sena sadarbība vēl no padomju gadiem un turpinās joprojām administratīvo centru līmenī. Ceram, ka izdosies turpināt sadarbību arī starp vietējām rīcību grupām.

Igauņu viesus sagaidījām pie kafejnīcas “Kuršu krogs” un kā pirmo piedāvājām apskatīt projekta „Maizes un konditorejas ceptuves izveide uzņēmējdarbības dažādošanai” rezultātā iegādāto aprīkojumu un “gudro” maizes krāsni. Protams, viesiem tika piedāvāts baudīt pusdienas „Kuršu krogā”, kā arī nogaršot tikko “gudrajā” krāsnī  ceptu plātsmaizi. 

Tālāk ceļš veda uz Ģibuļu pagastu, kur viesi apskatīja vairākus ELFLA programmā īstenotos projektus: mednieku biedrības „Silupe” projektu „Mednieku nama „Silupe” būvniecība”, Talsu novada pašvaldības īstenoto projektu “Krēslu iegāde Pastendes kultūras namam un Spāres tautas namam”, kura ietvaros iegādāti krēsli Pastendes kultūras nama lielajai zālei. Pēc tam devāmies uz zemnieku saimniecību „Veckoras”, kas nodarbojas ar augļu koku un ogulāju audzēšanu un pārstrādi. „Veckoru” saimnieks Gunārs Grīnvads parādīja projekta “Augļu žāvēšanas iekārtu iegāde” ietvaros iegādātās augļu žāvēšanas iekārtas, kurās žāvējās jaunā produkcija.

Tālāk devāmies uz Talsiem kur apmeklējām nodibinājumu „Brīnumiņš” kas ir īstenojis vairākus LEADER projektus. Viens no jaunākajiem projektiem ir “Palīdzēsim rociņām radīt brīnumus”, kura ietvaros ir iegādāts aprīkojums veselības uzlabošanai bērniem ar kustības traucējumiem. 

Nākamais pieturas punkts bija Talsu ģimnāzijas sporta halle kur biedrība „Florbola klubs Talsi” īstenojusi divus LEADER projektus. Pirmā projekta rezultātā tika iegādatas formas un aprīkojums, otra projekta “Treniņu un sporta spēļu automatizētās filmēšanas, straumēšanas sistēmas iegāde sporta un tehnoloģiju popularizēšanas veicināšanai” rezultātā iegādāta straumēšanas iekārta. Iegādātais inventārs ļauj florbola spēles un citus sporta notikumus translēt interneta tiešraidēs, kā arī dod iespēju treneriem un spēlētājiem analizēt spēļu un treniņu procesu reāllaikā. Viesiem bija iespēja redzēt kā trenējas jaunie florbolisti, jo ieradāmies tieši treniņu laikā.

Pēc īsas kafijas pauzes, ko baudījām Sauleskalnā, tālāk devāmies uz Laidzes pagasta Rocežu dzirnavām, kur apskatījām atpūtas vietu ar sporta laukumiem un peldvietu. Atpūtas vieta ir izveidota biedrībai “Esi aktīvs vējdzirnavu pakājē!” piesaistot ELFLA fonda LEADER finansējumu. Turpat Rocežos strādā uzņēmums SIA „Green Hive”, ko ir izveidojusi uzņēmīga ģimene. Uzņēmumā tiek ražots medus citās garšās, sulas un sīrupi. SIA “Green Hive” ar projekta „Ražošanas paplašināšana un modernizācija” finansējumu ir iegādājusies sulu spiedi un citas ražošanai nepieciešamas iekārtas. Igauņu viesi labprāt degustēja piedāvāto produkciju un atzina to par ļoti gardu. Vakaru noslēdzām ar vakariņām kafejnīcā „Ķīvīškrogs”.

Otro dienu sākām ar iespējama kopprojekta plānošanu. Projekta ideja ir veselīga dzīvesveida popularizēšana, sportiskas aktivitātes, mūzikas instrumentu spēles apguve, dokumentālas filmas uzņemšana. Bez igauņu partneriem plānots piesaistīt arī citus sadarbības partnerus,.

Biedrības “Talsu rajona partnerība” teritoriju veido trīs novadi. Tā kā pirmā tikšanās diena tika valtīta apskatot īstenotos projektus Talsu novadā, tad otrā dienā pēc sarunām ceļš veda uz Rojas un Mērsraga novadiem.

Rojas novads ir piesaistījis finansējumu gan no ELFLA, gan EJZF (iepriekšējā plānošanas periodā EZF) fondiem. Ciemiņiem piedāvājām apskatīt projektus gan no iepriekšējā, gan pašreizējā plānošanas periodiem. Apmeklējām Rojas muzeju, kur šajā plānošanas periodā ir īstenots projekts  "Rojas Jūras zvejniecības muzeja brīvdabas teritorijas labiekārtošana, nodrošinot novada kultūras mantojuma popularizēšanu un pieejamību”, rezultātā nobruģēts laukums un uzstādīts interaktīvs stends. Tas dod iespēju muzeja apmeklētājiem iegūt informāciju par Rojas novadu, vēsturi, zvejniecību interaktīvā veidā. Nākamo apmeklējām Kaltenes klubu kurā ar EJZF fonda finansējumu īstenots projekts "Kaltenes kluba pārbūve par jūras kultūras mantojuma ekspozīciju centru", rezultātā veikta jumta, sanitārā mezgla pārbūve un iekārtota ekspozīcija. Igauņu ciemiņi apmeklēja arī „Zivju namiņu”, kas, piesaistot EJZF fonda projekta finansējumu, iegādājies auto zivju produkcijas tirdzniecībai.

Pēc Rojas novadā apskatītajiem prjektiem, devāmies uz Mērsraga novadu, kur arī apskatījām vairākus abu fondu projektus. Apskatījām labiekārtoto pludmali pie Mērsraga bākas, rekonstruētās ielas, informācijas centru un saieta namu Upesgrīvā. Pie Mērsraga novada robežas atvadījāmies no igauņu kolēģiem un novēlējām labu ceļu mājup.

Antra Jaunskalže

Valdes priekšsēdētāja

Sabiedrisko attiecību speciāliste

 
Ielādēju...      Atpakaļ
<< Februāris 2024 >>
POTCPSSv
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
26272829

Biedrības "Talsu partnerība" mājaslapas izveidošana un uzturēšana tiek līdzfinansēta no ELFLAAtbalsta Zemkopības monistrija un Lauku atbalsta dienests

Pēdējās izmaiņas veiktas: 2023-09-11 09:02:48