Talsu partnerība  
Aktualitātes | Par biedrību | Publicitāte. Iedzīvotāju iesaiste. | Sadarbības projekti | Kontakti
LEADER 2023-2027 plānošanas periods
LEADER 2014-2020 planošanas periods
LEADER 2007-2013 planošanas periods
Talsu partnerība
Ezera iela 5, Talsi, Talsu novads, LV 3201, Latvija

+371 2232 8884,
talsu.partneriba@inbox.lv

LEADER
projektu karte

 


86348

Talsos tikās sadarbības projekta „Ražots Kurzemē” partneri
31.05.2018


24. maijā biedrība „ Talsu rajona partnerība” uzņēma ciemiņus no sešām  Kurzemes vietējām rīcības grupām (VRG). Talsos tikās starpteritoriālā sadarbības projekta „Ražots Kurzemē” partneri: biedrības „Darīsim paši!”, „Laukiem un jūrai”, “Saldus rajona attīstības biedrība”, “Kandavas partnerība”, “Talsu rajona partnerība” un Ziemeļkurzemes biznesa asociācija.

Projekta „Ražots Kurzemē” vadošais partneris ir biedrība „Darīsim paši!” un tās vadītāja Ieva Birbele pastāstīja par projekta gaitu un vēl īstenojamām aktivitātēm. Šī projekta galvenais mērķis ir veicināt mājražotāju un amatnieku produktu attīstību un noietu, uzlabojot zināšanas un pieredzi par uzņēmējdarbību un tirgvedību, kā arī stiprināt mājražotāju un amatnieku reģionālo piederību Kurzemei un veidot kopīgu vizuālo identitāti. 

Katru mēnesi no janvāra līdz aprīlim katrā no partnerībām notika semināri amatniekiem un mājražotājiem par viņiem saistošām tēmām. Sīkāks apraksts par semināriem lasāms biedrības ”Darīsim paši!” mājas lapā: http://www.darisimpasi.lv/noslegusies-projekta-majrazotaju-un-amatnieku-potenciala-attistiba-un-turisma-piedavajuma-razots-kurzeme-izveide-pirma-aktivitate/

Tālāk projektā paredzēti seši pieredzes apmaiņas braucieni uz katru no projektā iesaistītajām partnerībām, kur interesentiem būs iespēja viesoties pie mājražotājiem un amatniekiem.

Pēc darbīgā rīta cēliena, „Talsu rajona partnerības” administratīvā vadītāja Lolita Pļaviņa aicināja apskatīt vairākus uzņēmējdarbības un sabiedriskā labuma projektus, kuri īstenoti biedrības „Talsu rajona partnerības” Talsu puses teritorijā, Eiropas lauksaimniecības fonada lauku attīstībai (ELFLA) LEADER programmā 2014.-2020. plānošanas periodā.

Vispirms ciemojāmies SIA „Kuršu krogs”, kur ir īstenots projekts „Maizes un konditorejas ceptuves izveide uzņēmējdarbības dažādošanai”, tā ietvaros iegādāts virtuves aprīkojums maizes cepšanai, ko arī pie pusdienām nobaudījām. 

Pēc viesmīlīgās uzņemšanas „Kuršu krogā”,  devāmies uz uzņēmumu SIA „Švēdes gaļas nams”, kurš īstenojis projektu “Gaļas pārstrādes uzņēmumu izveide”. Ar saņemto atbalstu uzbūvēta gaļas pārstrādes ēka un iegādātas iekārtas. 

Sekoja viesošanās pie nodibinājuma „Brīnumiņš”, un tā vadītāja Agnese Kviese  pastāstīja par projektu “Palīdzēsim rociņām radīt brīnuus”, kas deva iespēju  iegādāties aprīkojumu veselības uzlabošanai bērniem ar kustības traucējumiem. 

Tālāk ceļš veda uz Ģibuļu pagasta Talsciemu, uz zemnieku saimniecību „Veckoras”, kas nodarbojas ar augļu koku un ogulāju audzēšanu un pārstrādi. „Veckoru” saimnieks Gunārs Grīnvads parādīja  projekta “Augļu žāvēšanas iekārtu iegāde” ietvaros iegādātās augļu žāvēšanas iekārtas, un pastāstīja par saimniecības darbību, par ābolu čipsu ar dažādām piedevām ražošanu. 

Ciemiņi apskatīja vēl divus projektus Ģibuļu pagastā,  mednieku biedrības „Silupe” projektu „Mednieku nama „Silupe” būvniecība”, un Talsu novada pašvaldības īstenoto projektu “Krēslu iegāde Pastendes kultūras namam un Spāres tautas namam”, kura ietvaros iegādāti Pastendes kultūras nama lielajai zālei. 


Valdes priekšsēdētāja
Sabiedrisko attiecību speciāliste
Antra Jaunskalže 

Ielādēju...      Atpakaļ
<< Jūlijs 2024 >>
POTCPSSv
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031

Biedrības "Talsu partnerība" mājaslapas izveidošana un uzturēšana tiek līdzfinansēta no EJZAFAtbalsta Zemkopības monistrija un Lauku atbalsta dienests

Pēdējās izmaiņas veiktas: 2024-06-06 13:01:07