Talsu rajona partnerība  
Aktualitātes | LEADER 2014-2020 plānošanas periods | Par biedrību | Publicitāte. Iedzīvotāju iesaiste. Iepirkumi. | Sadarbības projekti | Kontakti | LEADER 2007-2013 plānošanas periods
Talsu rajona partnerība
Ezera iela 5, Talsi, Talsu novads, LV 3201, Latvija

+371 2232 8884,
talsu.partneriba@inbox.lv

 


73169

Seminārs „Aktualitātes ZVRG LEADER pieejas īstenošanā un biedrības “Ziemeļkurzemes biznesa asociācija” pieredze ES finansējuma apguvē”
28.09.2016


2016.gada 21.septembrī Dundagas pilī notika seminārs „Aktualitātes ZVRG LEADER pieejas īstenošanā un Biedrības “Ziemeļkurzemes biznesa asociācija” pieredze ES finansējuma apguvē” Seminārā piedalījās Latvijas zivsaimniecības vietējo rīcības grupu: ,” Jūrkante”, „Sernikons”, „Laukiem un jūrai” , Talsu, Ziemeļkurzemes un Liepājas partnerību pārstāvji, lauksaimniecības atbalsta dienesta un Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra zivsaimniecības nodaļas darbinieki. 

Divu stundu garumā notika diskusija par LEADER pieejas īstenošanu jaunajā periodā, projektu administrēšanu, problēmsituācijām un iespējamiem papildinošiem risinājumiem.

Diskusijā no Lauksaimniecības atbalsta dienesta puses piedalījās Ģirts Krūmiņš, Rinalds Vācers, Zane Jakušenoka un Juta Dreiberga.

Klātesošie saņēma informāciju par kopējo situāciju EJZF SVVA stratēģiju īstenošanā un ieteikumus projektu administrēšanas uzlabošanai, kā arī diskutēja par projektu vērtēšanas kritērijiem un to interpretāciju un norādīja uz metodikas trūkumu kritēriju piemērošanai.

Semināra dalībnieki pārrunāja par inovācijas kritērija pielietošanu un izvērtēšanu, jo šajā jautājumā ir daudz neskaidrību un secināja, ka būs nepieciešamas papildus diskusijas.

Svarīgi projektu vērtēšanas procesā VRG ir daudz rūpīgāk un pamatotāk jāsagatavo noraidījuma atzinums, lai nākotnē izvairītos no sniegtā atzinuma pārsūdzības. Tālākā diskusijas gaitā pārrunāja par uzņēmējdarbības atbalsta iespēju paplašināšanu. Diemžēl piekrastes zvejnieki nevarēs savas darbības dažādošanai tūrisma virzienā saņemt 805 atbalstu. Regulā ir norāde par palielinātu atbalstu virs 50% tikai ar piekrastes zveju saistītiem projektiem. Diemžēl vēl palika neskaidrība par laivu iegādes iespēju, ja pēc tam pats pieteicējs par saviem līdzekļiem iegādājas motoru. Ja jau ir iespēja iegādāt laivu tūrisma attīstībai, tad jūrā doties tikai ar airiem ir pretrunā ar drošību.

Tika izskatīti arī pozitīvo un negatīvo projektu piemēri, kas labāk ataino iespējas nākamo projekta ideju īstenošanai uzņēmējdarbības un vides resursu vairošanas jomā.

Vēl diskusiju veidā pārrunāja par piekrastes kultūras mantojuma projektu iespējām un to atbilstību zvejas jūras kultūras mantojuma izmantošanas veicināšanai.

Pēc diskusijām semināra dalībnieki devās uz Mazirbi, kur Līvu tautas namā apskatīja biedrības „Randalist” īstenoto projektu „Līvu etnogrāfiskās istabas izveide Lībiešu tautas namā”, Kā arī viesojās pie uzņēmēja Andra Antmaņa Pitragā, kurša pastāstīja par savu uzņēmējdarbību tūrismā. Pēc tam semināra dalībnieki devās uz Kolkas pagastu kur apskatīja LEADER īstenotos projektus: Tūrisma stendu Kolkas ragā, labiekārtotu peldvietu Kolkā un Zēņu dīķa labiekārtoto teritoriju.
      Atpakaļ
<< Augusts 2021 >>
POTCPSSv
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031

Biedrības "Talsu rajona partnerība" mājaslapas izveidošana un uzturēšana tiek līdzfinansēta no ELFLA

Pēdējās izmaiņas veiktas: 2021-12-14 14:53:22