Talsu rajona partnerība  
Aktualitātes | LEADER 2014-2020 plānošanas periods | Par biedrību | Publicitāte. Iedzīvotāju iesaiste. Iepirkumi. | Sadarbības projekti | Kontakti | LEADER 2007-2013 plānošanas periods
Talsu rajona partnerība
Ezera iela 5, Talsi, Talsu novads, LV 3201, Latvija

+371 2232 8884,
talsu.partneriba@inbox.lv

 


39852

Latvijas lauku kopienu nedēļa aizsākās Ģibuļu pagastā
08.11.2013


Laikā no 2013.gada 28.oktobra līdz 1.novembrim piecās Latvijas vietās Talsu novada Ģibuļu pagastā, Dobelē, Beverīnas novadā, Gulbenes novada  Tirzas pagastā un Rēzeknes novada Nagļu pagastā, Latvijas Lauku forums sadarbībā ar Sorosa fonda – Latvija (SFL) iniciatīvu „Pārmaiņu iespējas skolām” rīkoja Latvijas Lauku kopienu nedēļu.

Sadarbībā ar biedrību „ Talsu rajona partnerība” pirmās dienas pasākums notika 28. oktobrī Ģibuļu pagasta Brīvā laika pavadīšanas un jauniešu atbalsta centra telpās, kur sapulcējās vairāk kā 20 kopienu aktīvisti, pārmaiņu skolu dalībnieki, pašvaldību pārstāvji no Talsu, Dundagas, Brocēnu, Saldus, Ventspils, Kuldīgas un citiem Kurzemes novadiem.

Diena sākās ar informatīvo daļu, kurā dalībnieki tika iepazīstināti ar 1.Latvijas Lauku Kopienu Parlamenta rezolūciju, kā arī diskutēja, kuri no rezolūcijā iekļautajiem uzdevumiem viņiem ir aktuālākie, un kurus viņi ir gatavi īstenot. Semināra gaitā dalībnieki iepazīstināja ar darbībām, kas notiek pārstāvētajās kopienās, tai skaitā arī ar SFL iniciatīvas „Pārmaiņu iespējas skolām” radītajiem pieredžu stāstiem. Ar savu pieredzi klātienē prezentēja uzaicinātās skolas un brīvā laika pavadīšanas centri. Dienas gaitā, kad kopienas dalījās savos pieredžu stāstos, tika pārrunāti gan pozitīvi notikumi (veiksmīgi projekti, radoši pasākumi u.c.), gan satraucošas vispārzināmas tendences (cilvēku skaita samazināšanās laukos, mazo skolu slēgšana u.c.) Pozitīvi ir tas, ka cilvēki lepojas ar savu piederību savai dzīves vieta un ar lepnumu teic, ka nāk no Puzes, Turlavas, Brocēniem, Kandavas un citām Latvijas vietām, un šis lepnums nāk kopā ar atbildību par vietas nākotni. Brocēnu skolas pārstāves iepazīstināja ar savu pieredzi profesionālās pilnveides programmu izstrādē un īstenošanā un ar labo darbu akciju, kas palīdzēja savest kopā dažādas paaudzes un gūt no kopdarbības, piemēram, dārzu ravēšanas, gan labumu, gan prieku.   Ar savu labo pieredzi dalījās  Turlavas pamatskolas un biedrības „Dzīvotprieks” pārstāvji, biedrības „Vīnoga” vadītāja Ziedīte Začeste, Ziemeļkurzemes biznesa asociācijas valdes priekšsēdētāja Gunta Abaja un citi. Cits pēc cita virknējās interesanti stāsti par Kuršu Ķoniņu dienām Turlavā, Kafijas un tējas svētkiem Kandavā, un citiem pasākumiem Kurzemes ciemos un mazpilsētās. Par Vietējo rīcību grupu ieguldījumu lauku kopienu atbalstīšanā ar LEADER programmas projektu palīdzību stāstīja Saldus partnerības vadītāja Sandra Fridrihsone un Talsu partnerības vadītāja Antra Jaunskalže.

Ieskatoties Latvijas Lauku kopienu nedēļas dalībnieku atziņu lappusēs  ir skaidrs, ka ir svarīgi sakārtot un labiekārtot vidi, dzīvesvietu, lai tajās būtu patīkami un ērti dzīvot, strādāt un atpūsties. Tāpēc lauku attīstības un reģionālās attīstības politikām jāpalīdz īstenot Lauku cilvēku ieceres un visiem kopā radot stipru, aktīvu un atbildīgu Latvijas valsts sabiedrību.

Antra Jaunskalže

Talsu rajona partnerība
      Atpakaļ
<< Augusts 2021 >>
POTCPSSv
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031

Biedrības "Talsu rajona partnerība" mājaslapas izveidošana un uzturēšana tiek līdzfinansēta no ELFLA

Pēdējās izmaiņas veiktas: 2021-10-15 14:32:53