Talsu rajona partnerība  
Aktualitātes | LEADER 2014-2020 plānošanas periods | Par biedrību | Publicitāte. Iedzīvotāju iesaiste. Iepirkumi. | Sadarbības projekti | Kontakti | LEADER 2007-2013 plānošanas periods
Talsu rajona partnerība
Ezera iela 5, Talsi, Talsu novads, LV 3201, Latvija

+371 2232 8884,
talsu.partneriba@inbox.lv

 


59404

Ekskursija „pa LEADER projektu pēdām”
07.07.2015


Vasaras ceļā uz saulgriežiem -16. jūnijā biedrība „Talsu rajona partnerība” organizēja ikgadējo izbraukumu „Pa LEADER projektu pēdām”, kurā vienmēr tiek aicināti piedalīties biedri, projektu ieviesēji un ikviens, kam ir interesanti iepazīties ar ELFLA un EZF programmu projektiem.

Šī gada brauciena maršruts veda pie Talsu, Stendes, Sabiles, Ārlavas, Valdemārpils, Vandzenes, Laidzes projektu īstenotājiem.

Talsos apskatījām un izmēģinājām trenažierus pie Vilkmuižas ezera, kas tika uzstādīti projekta „Vilkmuižas ezera apkārtnes labiekārtošana” ietvaros. Turpinājām tikpat sportiskā noskaņā un paviesojāmies biedrības „Volejbola klubs LSPA” izveidotajos sporta laukumos, kuri tika izveidoti pateicoties projektam „Talsu novada sporta attīstība un jaunatnes piesaiste sportā”. Biedrības aktīvisti iepazīstināja ar biedrības turpmākajiem plāniem ierīkot gan laukumu bērniem, kā arī kempingu nometnēm.

Stendē pirmos apciemojām Latvijas Sarkanā Krusta Komiteja Sadzīves prasmju iemaņu attīstības un sociālo pakalpojumu centru. Centrā iespējams izmazgāt veļu, mazgāties dušā, un saņemt citus sadzīves pakalpojumus. Pēc centra apskates devāmies uz Stendes Kultūras Krātuvi, kur mūs sagaidīja biedrības vadītāja Inta Ulmane tautas tērpā un laipni izrādīja sakopto pagalmu ar ziemciešu dobēm ugunskura vietu un ārstniecības augiem. 2013. gadā tika realizēts projekts „Kultūras Krātuves” teritorijas labiekārtošana” un nu jau viss ir skaisti sakuplojis un priecē apmeklētājus. Kultūras Krātuves bieži ciemiņi ir Stendes pamatskolas skolēni, kas palīdz uzturēt dobes kārtībā un labprāt organizē izzinošus pasākumus . Pa ceļam uz Sabili apskatījām Stendes Aprūpes un attīstības biedrības projektu „Bērnu rotaļlaukuma ierīkošana un labiekārtošana Meliorācijā (Stendē).

Sabilē pabijām saieta namā kas tika labiekārtots pateicoties projektam „Sabiles pirts ēkas- saieta nama telpu labiekārtošana” . Sabiles iedzīvotāji labprāt izmanto pirti un saunu, kā arī rīko saviesīgus pasākumus nama telpās. Sabilē ir izvietotas vienota dizaina norādes visā pilsētā. Uzkāpām Sabiles vīna kalnā kur aplūkojām pēdējos labiekārtošanas darbus- lapenes būvēšanu un soliņu uzstādīšanu, pirms projekta „Sabiles vīna kalna labiekārtošana” nodošanas ekspluatācijā.

Pēc Kurzemes Šveices apciemojuma devāmies uz Talsu novada otru pusi- Ārlavas pagastu un apmeklējām Ārlavas baznīcu, kur Ārlavas evaņģēliski luteriskā draudze realizēja projektu „Ārlavas evaņģēliski luteriskās baznīcas tornis-kultūrvēsturisko vērtību liecinieks”. Ir sakārtotas kāpnes un zvanu tornis.

Jauka izvērtās ciemošanās SIA ‘Kalnmalas”, kur saimnieki izrādīja ne tikai zivsaimniecības projektā sakārtoto meniķi, bet arī eksotiskos putnus, trusīšus, kazas un šinšillas. Tas vislielāko prieku sagādāja ekskursijas jaunākajiem dalībniekiem.

Brauciena noslēgums bija lielisks zemnieku saimniecībā „Bērzi” Vandzenes pagastā, kur degustējām kazas piena saldējumu un citus našķus. Saldējuma ražošanas iekārta tika iegādāta projekta „Piena pārstrādes iekārtu iegāde” ietvaros. Saimniece Kristīne Piliena mums pastāstīja par saimniecības darbu, produkciju tirgu un atļāva arī ieskatīties kazu kūtī.

Atceļā piestājām pie Laidzes ezera apskatīt biedrības „Laidzes ezers” projektu „Laidzes ezera laivu bāze”. Uzcelta laivu bāze un piestātnē lepojas jaunas laivas.

Vēsais jūnijs mūs palutināja un dāvāja saulainu un siltu dienu, tā kā varējām izbaudīt braucienu un priecāties par paveiktajiem darbiem un rast idejas jauniem.

Biedrības valdes priekšsēdētāja

Antra Jaunskalže
      Atpakaļ
<< Decembris 2021 >>
POTCPSSv
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031

Biedrības "Talsu rajona partnerība" mājaslapas izveidošana un uzturēšana tiek līdzfinansēta no ELFLA

Pēdējās izmaiņas veiktas: 2021-11-17 16:13:15